Manufaktura Technologiczna zwycięzcą w konkursie architektonicznym na projekt przebudowy sali kinowo-widowiskowej Domu Studenckiego „Riviera” Politechniki Warszawskiej

Zespół Manufaktury Technologicznej z radością informuje, iż w dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki konkursu na projekt przebudowy sali kinowo-widowiskowej wraz z zapleczem w części „B” Domu Studenckiego „Riviera” Politechniki Warszawskiej. Nasza praca otrzymała główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.
Wśród zalet pracy Sąd Konkursowy wymienił efektowność sali wielofunkcyjnej, spełnienie wymagań akustycznych, łatwość aranżacji sali kameralnej czy czytelną strukturę funkcjonalno-przestrzenną. Zwrócono również uwagę na rozwiązania materiałowe, komunikacyjne, funkcji rekreacyjnych oraz wykorzystanie światła naturalnego we foyer na poziomie +1.
Organizatorom dziękujemy za docenienie naszej pracy i nie możemy się doczekać dalszych prac nad tym tematem.

Pożegnanie

Z głębokim smutkiem żegnamy wspaniałego człowieka, wybitną akustyczkę, mentorkę panią Ewę Więckowską-Kosmala twórczynię firmy EwkAkustika.
Mieliśmy przyjemność znać panią Ewę osobiście oraz uczestniczyć w wielu wspólnych projektach takich jak Filharmonia w Płocku, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Rozbudowa Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie.
Będziemy pamiętali Panią Ewę jako niezwykle ciepłą osobę, pełną zaangażowania, zawsze służącą pomocą i radą.

Zespół Manufaktury Technologicznej

Plus 3 Architekci zwycięzcą w konkursie na projekt wystawy Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa w Łebie

W dniu 12 maja 2021 r. ogłoszono wyniki konkursu na projekt wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie, oddział Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Zwyciężył zespół Plus 3 Architekci, wsparty przez PL Studio Patryk Żurawski Architekci wraz Agnieszką Łańko oraz ekipę Manufaktury Technologicznej.
Zespołowa, multidyscyplinarna praca pomogła w osiągnięciu efektu przy tym trudnym i złożonym temacie.

Modernizacja budynku w Warszawie na potrzeby Teatru Żydowskiego

W dniu 11 maja 2021 roku Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na Opracowanie dok. projektowej i przetargowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach zadania pn.: „Modernizacja budynku przy ul. Kasprzaka 22 na potrzeby Teatru Żydowskiego–prace przygotowawcze”.

Manufaktura Technologiczna podejmie współpracę z pracowniami architektonicznymi przy opracowaniu projektów branżowych zakresie akustyki i technologii teatru.

Nowa Filharmonia w Płocku

W styczniu 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu na projekt nowej Filharmonii w Płocku wraz zagospodarowaniem placu Nowy Rynek. Rozpoczął się etap pracy pokoncepcyjnej, zmierzającej do realizacji opracowań projektu budowlanego oraz wykonawczego. Manufaktura Technologiczna projektuje systemy technologii estradowej dla pracowni architektonicznej PLUS 3 Architekci. Nadzór nad projektem akustyki i technologii estradowych ze strony Inwestora prowadzi Pracownia Akustyczna Piotr Kozłowski.

Dźwięk immersyjny w Teatrze Bogusławskiego w Kaliszu

W dniu 2 lutego 2021 roku na scenie głównej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się prezentacja systemu dźwięku immersyjnego Soundscape. Teatr w Kaliszu jest pierwszym teatrem w Polsce posiadającym stałą instalację dźwięku immersyjnego. Manufaktura Technologiczna była odpowiedzialna za opracowanie Opisu Przedmiotu Zamówienia do przetargu na zaprojektowanie i wykonanie systemu dźwięku immersyjnego oraz systemu zawieszenia głośników nagłośnienia frontalnego widowni.