O firmie

Manufaktura Technologiczna Sp. z o.o. jest pracownią projektową działającą w zakresie branż akustyka oraz technologie teatralne i estradowe. Od roku 2004 świadczymy kompleksowe usługi projektowe, doradcze i eksperckie dla biur architektonicznych, pracowni projektowych, a także dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych oraz inżynierów kontraktów i generalnych wykonawców.  Dla klientów instytucjonalnych z sektora zamówień publicznych świadczymy kompleksowe usługi w zakresie opracowania dokumentacji przetargowej i opisu przedmiotu zamówienia w zgodności z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

Wśród naszych odbiorców instytucjonalnych są filharmonie, opery, teatry dramatyczne, teatry muzyczne, teatry dziecięce, domy kultury, kina, sale widowiskowe, hale sportowe. Nasze usługi świadczymy na każdym etapie procesu inwestycyjnego począwszy od powstania koncepcji poprzez przygotowanie programu funkcjonalno użytkowego, aż do opracowania dokumentacji projektowej i nadzorów autorskich nad realizacją.

Manufaktura Technologiczna ściśle współpracuje z firmą Mueller BBM Acoustics Solution GmBH. Wspólnie z Mueller BBM od stycznia 2018 roku uruchomiliśmy projekt pod nazwą Showroom Vivace – jest to stała instalacja systemu aktywnego/elektronicznego kształtowania akustyki. System pozwala na odtworzenie w ramach tego samego pomieszczenia akustyki kina, akustyki filharmonicznej, a nawet katedralnej.

Główną siedzibą firmy jest biuro w Piasecznie koło Warszawy. Manufaktura Technologiczna posiada również swoje biura we Wrocławiu i w Krakowie.

Stały zespół Manufaktury Technologicznej liczy 12 osób. Są wśród nich inżynierowie akustycy, elektrycy i mechanicy, projektanci z wyższym wykształceniem muzycznym, a także architekci.